बिहिबारको सूर्य ग्रहणमा यी राशिलाई पर्दैछ यस्तो असर, केही राशीलाई लाभदायक

काठमाडौं। यस वर्षको पहिलो सूर्यग्रहण बिहीबार, जून १० मा भइरहेको छ । हिन्दू क्यालेन्डरका अनुसार यो सूर्य ग्रहण ब्रुषभ र मृगशीरा नक्षत्रहरूमा जयेश औशी तिथिमा छ । नेपाली समय अनुसार ग्रहण दिउँसो १ बजेर ५७ मिनेटदेखि सुरु हुनेछ र साँझ ६ बजेर ५६ मिनेट सम्म चल्नेछ।

तपाईं नेपाल तथा भारतमा यो ग्रहण देख्न सक्नुहुन्न । जबकि यो ग्रहण विश्वको अन्य धेरै भागहरूमा देख्न सकिन्छ । ग्रहण मुख्यतया अमेरिका, यूरोप र एशिया, उत्तरी क्यानाडा, ग्रीनल्याण्ड र रूसमा देख्न सकिन्छ । यो सूर्य ग्रहण गोलाकार हुनेछ जसमा सूर्य ग्रहणको बेला एक बिन्दुमा एक उज्यालो घण्टीको रूपमा देखा पर्नेछ । नेपालमा सूर्य ग्रहण नदेखिएका कारण यसको सुतक अवधि पनि मान्य हुनेछैन । यो विश्वास गरिएको छ कि सुत कालमा कुनै पनि शुभ काम र पूजा गरिन्न। सूर्य ग्रहणको दिन सावित्री व्रत र शनि जयंतीमा दुई प्रमुख उत्सवहरू एकसाथ मनाइन्छन्।

यो सूर्यग्रहणलाई खंडाग्रास सूर्य ग्रहण भनिन्छ । कुण्डलाकार स्थितिमा, चन्द्रमा सूर्य र पृथ्वीको बिच आउँदछ, तर यसको आकार सूर्यलाई पूर्ण रूपमा कभर गर्न पर्याप्त देखिदैन, त्यस्तै अवस्थालाई कुण्डलाकार ग्रहण भनिन्छ । एक गोलाकार सूर्यग्रहणमा, सूर्य चन्द्रको बाहिरी किनारमा एक उज्यालो औंठीको रूपमा देखा पर्दछ । यस्तै दृश्य आकाशमा देख्न सकिन्छ।

यस वर्षको सूर्य ग्रहण वृषभ र मृगशिरा नक्षत्रमा हुने छ । सूर्यग्रहणको क्रममा, सबै ग्रहहरूको न्याय र सूर्यको छोरा, शनि जेष्ठ अमावस्यामा जन्मेका थिए त्यसैले यस सूर्य ग्रहणको विशेष महत्त्व छ । यस अवधिमा शनि मकरमा बस्दा रित्तो रहनेछ र कर्कटमा बस्ने मृगशीरा नक्षत्रका स्वामी मंगलमा दर्शन हुनेछ।

मेष राशिबाट दोस्रो पैसा घरमा पर्ने यस सूर्यग्रहणले स्वास्थ्यलाई प्रतिकूल असर पार्नेछ । तपाई आँखा सम्बन्धी रोगहरु बारे सावधान हुनुपर्दछ। परिवारमा अल-गाव वादको अवस्था उत्पन्न हुन नदिनुहोस् । विवादबाट टाढा रहनुहोस् र अदालतका के स हरू पनि बाहिर समाधान हुनुपर्छ । लेनदेन मामिलाहरूमा पनि सावधान रहनुहोस् । साथीहरु र आफन्तहरु संग विवाद बढ्न नदिनुहोस्।

वृष राशिफलमा पर्ने सूर्यग्रहणले धेरै कठिन चुनौतीहरू प्रस्तुत गर्दछ । ध्यानपूर्वक यात्रा गर्नुहोस् । त्यहाँ धेरै उतार चढावहरू छन् । साथी र आफन्तबाट नराम्रा खबरहरू आउने सम्भावना छ । स्वास्थ्यको बारेमा अझ बढी सावधान हुनु आवश्यक छ । विवाह सम्बन्धी वार्तामा केही ढिलाइ हुनेछ । तपाईंको आफ्नै व्यक्तिले तपाईंलाई अपमान गर्ने कोशिश गर्नेछन्।

मिथुन राशिफलबाट बाह्रौं घरमा पर्ने यो ग्रहणले तपाईंलाई अत्यधिक दौड र आर्थिक कठिनाइहरूको सामना गर्नुपर्नेछ । विवाहित जीवनमा समस्या पनि हुन सक्छ, यदि तपाईं आफ्नो जि द्दी र जोशलाई नि य न्त्र णमा राख्नुहुन्छ भने तपाईंले नोक्सानबाट बचाउनुहुनेछ । केन्द्रीय वा प्रदेश सरकारको विभागहरुमा रहेका कामहरुमा अलि ढिलो हुन सक्छ । उच्च अधिकारीहरूसँग तपाईंको स म्ब न्ध बिगार्न नदिनुहोस्।