‘माओवादी पार्टीविना नेपालमा केही हुँदैन’- कृष्णबहादुर महरा

तुलसीपुर । नेकपा (माओवादी केन्द्र)का नेता कृष्णबहादुर महराले माओवादीविना देशमा कुनै काम सम्भव नभएको दावी गरेका छन् ।

पार्टी प्रवक्तासमेत रहेका नेता महराले बिहीबार दाङमा आयोजित एक कार्यक्रममा बोल्दै माओवादीका कारण आएको परिवर्तन कहिले पनि नसिद्धिँने दावी गरे । उनले पछिल्लो समय माओवादीहरूलाई सिध्याउन केही तत्वहरु लागि परेको बताए । तर त्यो सम्भव नभएको उनको भनाइ छ ।

उनले भने, ‘पछिल्लो समय माओवादीलाई सिध्याउन केही तत्वहरु लागि परेका छन् । माओवादीका कारण आएको परिवर्तन कहिले पनि सिद्धिँदैन। माओवादीविन यो देश नै चल्दैन।’ उनले यो कुरालाई वर्तमान प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले पनि स्वीकारेको र सार्वजनिक कार्यक्रममै मुलुकको परिवर्तन मओवादीविन सम्भव

नभएको बताएको स्मरण गराए । उनले माओवादी पार्टी श्रमजिवी र जनताको पार्टी एको जिकिर गरे । नेता महराले माओवादी सिद्धान्तमा हिँडेका र श्रमजीवी जनतालाई कहिल्यै नछाड्ने बचन दिए । नेपालमा काम गर्ने वर्गको मुक्तिका लागि कुरा गर्ने कम्युनिष्ट पार्टीहरू धेरै भएपनि उनीहरुले भ्रमको खेति मात्रै गरेको आरोप लगाए ।

उनीहरुले सिद्धान्तभन्दा पनि विकास निर्माणमा मात्र हेर्ने र एकछिनमै सकिने बताए । तर माओवादी पार्टी भने सिद्धान्त र विकास निर्माणलाई सँगै लैजाने पक्षमा रहेको भएकाले अन्य कम्युनिष्टहरु भन्दा फरक भएको नेता महराको दावी छ ।माओवादी हिजोका दिनमा सानो भएपनि अहिले विशाल हुँदै गएको सुनाए ।