राजा महाराजाले पनि कुनै अपराधीलाई हत्कडी लगाएर अस्पतालमा राख्न दिएनन, झापा काण्डकै अपराधीलाई पनि लगाएनन – डा. दीक्षित

काठमाडौँ। नागरिक अगुवा एवम राजनितिक बिस्लेसक डा सुन्दरमणि दिक्षित ले बिप्लबका सर्लाही नेता कुमार पौडेलको हत्याको जिम्मा प्रहरीले मात्र लिएर नहुने भन्दै निर्दोष नागरिकको उक्त हत्याको जिम्मा प्रचण्ड र केपीले लिनु पर्ने भन्दै गैर न्यायिक हत्याको बिरुद्ध बोल्दै आक्रोश व्यक्त गरेका छन । अमानबिय कार्य गर्नेहरुका बिरुद्ध अन्तरास्ट्रिय कानुन सक्रियहुन सक्ने भन्दै आफ्ना बिगत बिर्सेर अमानवीय बनेका केपी प्रचण्डलाई पनि उन्का बिगतको इतिहासले अन्तरास्ट्रिय कानुन सक्रिय गराउन सक्ने तर्फ पनि सचेत गराएका छन ।

मान्छे मारेर मान्छेको सोछ मर्दैन भन्दै सुन्दरमणी ले बिप्लब को बिचार मारेर नमर्ने भन्दै यस्तो अमानवीय कार्य रोक्न सुझाव दिएका छन । थारु नेता रेसम चौधरीलाई हस्पिटलमा गरिने उपचारमा समेत बेडमा नेल र हत्कडि लगाएर राख्नु मानवता बिरुद्ध भएको भन्दै नेल र हत्कडी लगाएको अवस्थामा औषधि गर्ने डाक्टर सग समेत उनले आक्रोस ब्यक्त गरेका छन ।

भिडियो हेर्नुहोस :